Edukacinių programų ciklas

Vienas iš Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos (toliau vadinami AMI) veiklos tikslų – regiono visuomenės kūrybiškumo skatinimas bei kultūros prieinamumo didinimas. AMI sėkmingai vykdo šią veiklą organizuodama įvairias kūrybines dirbtuves visuomenei bei  bendradarbiaudama su Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centru ir Anykščių rajono socialinių paslaugų centro asmenų su negalia dienos centru. Pastarasis bendradarbiavimas leido pastebėti teigiamą poveikį: mažinama socialinė atskirtis, tobulinami komunikaciniai gebėjimai, skatinamas kūrybiškumas bei suteikiama galimybę visapusiškam ir harmoningam dalyvavimui kultūros ir meno gyvenime.

 

Šis sėkmingas bendradarbiavimas bei gaunamas teigiamas poveikis paskatino AMI 2019 metais įgyvendinti 12 edukacinių programų ciklą, skirta specialių poreikių turintiems jauniems ir socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. Kūrybiniai užsiėmimai bus padalinti į keturis ciklus – vieną ciklą sudarys trys vieno menininko vedami užsiėmimai.

Kovo mėnesį buvo įgyvendinamas pirmasis kūrybinių užsiėmimu ciklas. Kartu su AMI rezidente Rasa Strumiliene (Mažosios palangė)  jaunuoliai išbandė skrebinimo technikas bei kūrė žaismingus atvirukus, spalvingąsias dėžutes šokoladui, foto plakatus. Visų dirbtuvių metu dalyvių nuotaika buvo puiki – jie ne tik išmoko derinti spalvas, linijas, įvairiausias figūras, išbandė dar nepažintas popieriaus darbo technikas, bet ir kiekvieną sykį išsinešdavo savo kūrinius, kuriuos žadėjo dovanoti artimiausiems žmonėms.

Pavasarėjantis balandis įkvėpė AMI rezidente, stiklo menininke Justina Kamarauskaite (Justė.kam?) antrajam kūrybinių užsiėmimų  ciklui. Pirmojo susitikimo metu jaunuoliai kartu su Justinos pagalba dekoravo vazonėlius ir sodino į juos… Svogūnėlius. Nuotaikingi sodinukai iš karto rado savo vietą naujuose dienos centro patalpose! Antrojo susitikimo metu jaunuoliai mokėsi giliaspaudės grafikos technikos paslapčių- specialių rėžtukų pagalba kūrė linoraižinio atspaudus, kuriais margino atvirutes. Paskutiniame užsiėmime jaunuoliai  akvarelinio pagrindo dažais  kūrė spalvingus paveikslus.

Projektas šiuo metu yra vykdomas, informacija nuolat atnaujinama.

 
Kūrybiniai užsiėmimai su Rasa Strumilienė (Mažosios palange):

 

Kūrybiniai užsiėmimai su Justina Kamarauskaitė (Justė.kam?):

 

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba
Projekto draugai: Anykščių rajono socialinių paslaugų centro, dienos centras asmenims su negalia