WOOL FEST LT

Veltinio gamybos tradicijas Anykščiuose dar 1940 m. pradėjo artelė „Vailokas“. Sovietmečiu ji tapo vieninteliu visoje Lietuvoje vėlimo fabriku „Spartakas“. Nuo 2000 m. veiklą tęsia įmonė „Fetras“. Kadangi istoriškai tai palanki vieta priminti apie tvarios aplinkai medžiagos naudojimo galimybes šiuolaikiniame  dizaine (rūbai, avalynė, interjero elementai), todėl menų inkubatorius  organizuoja vilnos festivalį, kuris turėtų tapti kasmetiniu ir tradiciniu.

Vilnos festivalio misija- atgaivinti ir palaikyti susidomėjimą vėlimu ir pačia avele. Pristatyti visuomenei (tiek jaunesnei, tiek vyresnei) avelę kaip atsinaujinantį šaltinį žaliavos beribėms kūrybos galimybėms, taip pat pristatyti ir avių pieno produktus. Parodyti žmonėms, kad nieko nenužudžius, neužteršus gamtos įvairiais chemikalais, kurie naudojami sintetinių pluoštų gamybai, galime turėti unikalią, ekologišką medžiagą.

Festivalio programa:

Rugsėjo 11 dieną:

12:00 Veltinio dirbtuvės profesionalams su Inga Samušienė;

19:00 Lee Eun Young knygos „Felt+“ pristatymas (Pietų Korėja) bei Artūro Braziūno tapybos darbų parodos atidarymas;

 

Rugsėjo 12 dieną:

10:00 Kūrybinės dirbtuvės “Skraistė 3 in 1. Universali 1 skraistė turinti 3 skirtingus dėvėjimo būdus”. Dirbtuvių metu bus mokama kaip pasidaryti lekalus ir kaip galima būtų įgyvendinti savo kūrybinius sumąstymus.

Dirbtuves ves pripažinta menininkė, Lietuvos dizainerių sąjungos narė, pelniusi prestižinį RedDot apdovanojimą – Rita Kaupelienė, ir doc. Jovita Dargienė;
11:00.Vėlimo dirbtuvės pradedantiesiems su Jurgita ir Kęstučiu Migoniais;

14:00 Vėlimo dirbtuvės pradedantiesiems su Lee Eun Young (Pietų Korėja);

18:00 Veltinio rūbų bei aksesuarų kolekcijos pristatymas ir Martyno Levickio koncertas;

 

Akimirkos iš įvykusio festivalio rasite čia – https://www.menuinkubatorius.lt/galerija/wool-fest-lt/

 

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė, AB „Anykščių vynas”, Lietuvos avių augintojų asociacija

Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, „Bure Bure”

Projekto informacinis rėmėjas: regioninis naujienų portalas „Anykšta“