CERAMIC FEST LT

Jau trečius metus iš eilės antrąjį rugsėjo savaitgalį AMI vyksta kūrybinių industrijų festivaliai. Šių metų festivalis buvo skirtas keramikos menui. Tad rugsėjo 8d. inkubatoriuje virė tikrais veiksmas.

Pirmieji į dirbtuves atlėkė mažieji, kurie kartu su Ramune Pranckevičiūte piešė ant molio, darė atspaudėlius ir gautus paveiksliukus dovanojo savo tėvams, draugams ar artimiesiems.  Gausus anykštėnų būrys susirinko paklausyti keramikės Ernestos Pauplielės vedamos paskaitos apie rytų keramiką, o po paskaitos kiekvienas  kūrėsi savo pialą. Vida Ražanską pakeitusi VDA keramikos magistro studentė Monika Jonuškaitė hipnotizavo visus susirinkusius savo žiedimo rateliu technikomis, bei leido kiekvienam norėjusiam bandyti nusižiesti savo puodynę. Bandė visi – tiek dideli, tiek maži, tiek į inkubatorių užsukę svečiai iš Vokietijos.

Visą dieną inkubatoriaus teritorijoje anykštėnai galėjo susikurti ir savo svajonių Anykščius. Šios dirbtuvės ypatingai patiko mažiesiems, kurie neatsitraukdami lipdė miestą net po kelias valandas.

Vakarinės festivalio programos metu buvo atidaryta VDA keramikos katedros studentų darbų paroda. Parodą kuravusi lekt. Jurgita Jasinskaite bei doc. Rasa Jusaite Gecevičienė pasidžiaugė galimybe anykštėnams pristatyti įvairiomis technikomis padarytus studentų bakalauro ir magistro baigiamuosius darbus.

Po visą dieną trukusių dirbtuvių, atėjo laikas ir pramogauti. Festivalį užbaigė šiuolaikinio cirko atstovo iš Ispanijos Joan Catala monospektaklis PETAL, kuris taip įtraukė anykštėnus bei miesto svečius, kad nuo jų veidų visą vakarą nedingo šypsena bei teatrališkieji ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS, kurie išjudino visus AMI salėje susirinkusius žmonės. Kiekvienas jų dainose galėjo atrasti dalelę savęs. Juk Kašpirovskių dainose atspindi kiekvieno mažos neišsipildžiusias  svajones ar netyčia „užklupusios” buitinės bėdos (juk indai nesiplauna patys).

Visu AMI vardu norėtume padėkoti prisidėjusiems prie šio renginio: Kultūros tarybai, Anykščių rajono savivaldybei, VDA keramikos katedrai, Anykščių regionino parko direkcijai, Menu spaustuvei, Ramunei Pranckevičiūtei, Ernestai Pauplienei, lekt. Jurgitai Jasinskaitei, doc. Rasai Jusaitei Gecevičienei, Monikai Jonuškaitei, Rugilei Skairytei, Joan Catala ir Antikvariniams Kašpirovskio dantims! Be Jūsų visų šis festivalis nebūtų įvykęs

 

 

Nuotraukos Gintauto Kazakevičiaus

Festivalio rėmėjai: Kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė;
Festivalio draugai: Menų spaustuvė, VDA keramikos katedra, Anykščių regionio parko direkcija;
Festivalio informaciniai rėmėjai: regioninis naujienų portalas „Anykšta“;