Dokumentinio filmo „Sutarmenko“ premjera

2016 balandžio 30d. Anykščių menų inkubatoriuje įvyko dokumentinio filmo „Sutarmenko“ premjera. Premjerą pagerbė į renginį atvykęs Ispanijos viceambasadorius ponas Carlos David Lucini Baquerizo su žmona.
Šis jauno LRT dirbančio režisieriaus Armo Rudaičio sukurtas filmas pasakoja apie unikalų projektą „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“, kuriam vadovavo iš Anykščių krašto kilusi režisierė Brigita Baublytė. Lietuvių sutartinės ir ispanų flamenkas yra įtraukti į UNESCO žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Sujungti šiuos du iš pirmo žvilgsnio nederančius muzikinius stilius ėmėsi spektaklio režisierė – aktorė ir dainininkė B. Bublytė po kelionių ir studijų Ispanijoje, kur ją, kaip ji sakė, išginė krizė.Filmą pirmieji Lietuvoje išvydo Anykščių menų inkubatoriaus salėje susirinkę žiūrovai. Salė buvo beveik pilna. B.Bublytė prisipažino, kad šiek tiek jaudinosi spėdama, ar filmas sudomins anykštėnus.  Beveik valandos trukmės filmas pasakojo istoriją apie tai, kaip tarsi ir atsitiktinai gimė kažkas šviesaus, kas suvienijo žmones. Premjerą žiūrovai sutiko plojimais, o po jos filmo režisierius A.Rudaitis ir B.Bublytė atsakė į keletą klausimų.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė

Projekto partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje, LRT, Anykščių regioninio parko direkcija