Flamenko ir sutartinių jungtuvės

2015 vasario 20d. Anykščių menų inkubatoriuje vyko unikalaus muzikinio spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvių” premjera.

Lietuvių sutartinės ir ispanų flamenkas yra įtraukti į UNESCO žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Sujungti šiuos du iš pirmo žvilgsnio nederančius muzikinius stilius ėmėsi spektaklio režisierė – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė.

Unikaliame spektaklyje dalyvavo keturių šalių atstovai: Ispanijoje garsūs flamenko atlikėjai Javier Gomez, Vicente Gelo, šokėjai Yamuna Henriques (Vokietija-Portugalija) ir  Gabriel Aragu iš Čilės. Lietuvai atstovavo  LMTA  teatro ir kino fakulteto, vaidybos III kurso studentai (kurso vadovas O. Koršunovas) ir sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“.

Spektaklis buvo išties efektingas. Anykštėnai po spektaklio tikino likę sužavėti meniškumu, spektaklio koncepsija ir muzikine derme. Salėje spektaklį stebėjo apie 300 žmonių.  Beje, gal lietuvišką santūrumą pramušė karštas flamenko ritmas, bet anykštėnai aktoriams dėkojo labai nelietuviškai – šūksniais, ovacijomis ir švilpimu.  Spektaklį „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ be anykštėnų išvydo Kauno ir Vilniaus žiūrovai.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė, Sodyba KONKOREŽIS

Projekto partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos rusų dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras , Mykolo Romerio universitetas, Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje