Didvyrių žemė

Anykščių menų inkubatorius-menų studija įgyvendino LR Krašto apsaugos ministerijos ir Anykščių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Didvyrių žemė“.  Šiuo projektu buvo siekiama  atgaivinti jaunosios kartos žinias apie laisvės kovų istorinę vertę, skatinti jaunimą užsiimti visuomenei naudinga ir nesavanaudiška veikla prisidedant prie nepriklausomybės kovų laikus menančių ženklų išsaugojimo.

Rugpjūčio mėnesį Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės, Anykščių Dariaus ir Girėno šaulių 901 – osios kuopos jaunieji  šauliai kartu su restauratoriumi Sauliumi Milašiumi tvarkė ir atnaujino antkapinius, nepriklausomybės kovų 1918 – 1920 m . savanorių kapų paminklus Anykščiuose, Andrioniškyje bei Rubikiuose, restauravo paminklinius įrašus. Projekto metu įgyvendinamos veiklos fotografijomis buvo fiksuojamos jaunųjų anykštėnų –  Kasparo Zulono ir Tito Falkausko, o tuo tarpu Andrius Falkauskas įvykius fiksavo sukurdamas dokumentinį filmą.

Rugsėjo 15 d. inkubatoriuje įvyko projekto baigiamasis renginys, kurio metu buvo dokumentinio filmo „Didvyrių žemė“ premjera ir fotografijų parodos  „Lietuvos Nepriklausomybės kovų 1918 – 1920 m. atminties ženklai Anykščių krašte“ pristatymas.  Pristatyme dalyvavusi Anykščių krašto šaulių kuopos vado pavaduotoja Rūta Mieliūnienė džiaugėsi galimybe dalyvauti šiame projekte ir teigė, kad jauniesiems šauliams tai buvo neįkainojama patirtis, kuri skatino patriotiškumą bei bendruomeniškumą .

Trumpametražis dokumetinis filmas ( filmo autorius Andrius Falkauskas)

 

Kapų tvarkymo bei  baigiamojo renginio nuotraukos :

Fotografijų parodos nuotraukos (nuotraukų autoriai: Kasparas Zulonas ir Titas Falkauskas):

Projekto rėmėjai: Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, Anykščių rajono savivaldybė

Projekto organizatoriai: Anykščių menų inkubatorius – menų studija

Projekto partneris: A. Baranausko ir A. Žukausko – Vienuolio memorialinis muziejus