Flamenko ir sutartinių jungtuvės: tarpetninės ir tarpkultūrinės komunikacijos ir sklaidos projektas

2015 metais AMI įgyvendino projektą „Flamenko ir sutartinių jungtuvės: tarpetninės ir tarpkultūrinės komunikacijos ir sklaidos projektas”. Šio projekto tikslas – Lietuvoje sukurto muzikinio spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės” viešinimas ir sklaida, atskleidžiant šiuolaikinius Viduržemio jūros – Ispanijos ir Šiaurieštiškos šalies – Lietuvos – etninių tradicijų kaitos procesus it tarpusavio įtakas, jų atsiradimo priežastis, o taip pat parodyti galimas etnokultūrines inovacijas, etninės kultūros formų transformacijos būdus. Siekiant pateikti naujovišką etninės tradicijos reprezentavimą kultūrinės globalizacijos ir tarpetninės integracijos sąlygomis.

Projekto metu buvo sukurtas dokumentinis filmas „Sutarmenko” pasakojantis muzikinio spektaklio atsiradimo procesą. Filmavimo darbai buvo atliekami Vilniuje, Anykščiuose bei Sevelijoje (Ispanija).

Filmo kūrybinė komanda:
Režisierius – Armas Rudaitis
Operatorius – Martynas Norvaišas
Montažo režisierė – Česlova Juršienė
Garso režisierė – Iveta Macevičiūtė
Projekto vadovė – Brigita Bublytė

Filmo premjera įvyko 2016 m. balandžio 30d. Anykščių menų inkubatoriuje. Akimirkas iš vykusios premjeros rasite čia – https://www.menuinkubatorius.lt/galerija/dokumentinio-filmo-sutarmenko-premjera/.

 

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė

Projekto partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje, LRT, Anykščių regioninio parko direkcija