Inovatyvaus ir kūrybinio verslumo akademija (II)

2016 metais buvo įgyvendintas projektas Inovatyvaus ir kūrybinio verslumo akademija (II)”.  Projekto metu bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universitetu, Kazimiero Simonavičiaus universitetu ir įvairių sričių lektoriais buvo vykdomas tęstinis seminarų ciklas, plečiamas mentorių tinklas, kuriami kūrybinių industrijų produktai ir jų komercializavimo strategijos. Projekto metu vyko paskaitos, produktų kūrimo ir komercializavimo veiklos, bei mentorių tinklo plėtra. Visos projekto veiklos buvo skirtos skatinanti kūrybinių industrijų atstovų verslumą ir konkurencingumą. Paskaitų ciklą sudarė šeši mokymai skirtingomis temomis, skirtomis produkto komercializavimo strategijų įgyvendinimui. Šalia paskaitų vyko kūrybinis užsiėmimas, susipažinimas su nauja menų inkubatoriaus mentore.

 

Antrosios akademijos metu AMI rezidentai, Anykščių rajono gyventojai ir ne tik dalyvavo:

1) „Kaip susikurti sėkmingą verslą ETSY platformoje” – lektorė Aistė Kesminaitė – Jankauskienė, ETSY Lithuania komandos kapitonė.

2) „Facebook’o mokymai” – lektorius Jonas Brazys, mobiliųjų aplikacijų ir sprendimų kūrimo bendrovės UAB „TeleSoftas” marketingo skyriaus vadovas, žaidimų kultūros parodos GameOn organiatorius.

3) „Susitikimas su prekinio ženklo DEVYNAKĖ kūrėjais” – devynakės kūrėjai Arūnė ir Aivaras ne tik pasidalino savo sėkmės istorijomis, bet taip pat individualiai konsultavo kiekvieną AMI rezidentą.

4) „Praktiniai kūrybiniai mokymai apie madą, stilių, drabužių modeliavimo ypatumus” – lektorė dizainerė ir aksesuarų kūrėja Aušra Haglund.

5) „Kūrybiniai mokymai – natūralių medžiagų panaudojimas interjere” – lektorius Kęstas Samušis.

6) „Degtas anykštėnų menas” – lektorė menotyrininkė, meno kritikė Monika Apčinikovaitė.

 

Projekto metu taip pat buvo praplėstas mentorių tinklas.  AMI mentoriais tapo:

1)Ieva Juodelytė – vaikiškų drabužių prekinio ženklo  „Mummymoon“ įkūrėja ir dizainerė;;

2) Aušra Haglund – mados namų „Ausra Haglund Style & Attitude“ įkūrėja,  drabužių ir aksesuarų dizainerė. (El. paštas ausra@ausrahaglund.com)

 

Keletas akimirkų iš akademijos veiklų:

 

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė

Projekto partneriai: VDU menų fakultetas, KSU