Naujos lauko veiklos inkubatoriaus teritorijoje!

Nuo šiol – įdomios veiklos ne tik inkubatoriaus viduje, tačiau ir lauko teritorijoje šalia jos!!! Kviečiame išbandyti tradicinius žaidimus ir modernias jų versijas! Šie žaidimai – projekto „Craftsmanship as Tourism Product without Borders“ (Tour de Crafts, LLI -539) dalis, jų tikslas – pritraukti daugiau lankytojų į projekto partnerių vietas, skatinti čia praleisti daugiau laiko.

 

Lauko muzikinis instrumentas. Rasite jį inkubatoriaus terasoje, šalia Anykštos upelio. Malonūs instrumento skambėjimo garsai suteiks džiaugsmo ir vaikams ir suaugusiems.

Kvirkatas – tai įdomus ir nepelnytai pamirštas žaidimas, buvęs populiarus Viduramžių Lietuvoje. Modernioje jo versijoje ant specialios lentos žaidėjai pagal tam tikras taisykles strategiškai juda kilnodami žaidimo figūrėles – kamuoliukus.

Ritinys –   į nematerialaus kultūros paveldo sąvadą įtrauktas tradicinis lietuvių žaidimas. Ritinis yra senas lietuvių komandinio sporto žaidimas, dar vadinamas „Ripka“ pagal apskritą medžio skritę, kurią dviejų komandų žaidėjai meta arba ridena ranka į vartus, o stabdo medinėmis lazdomis – ritmušomi. Nuo 1961 m. kasmet vyksta šalies ritinio pirmenybės, pastaraisiais dešimtmečiais žaidžiama pagal Lietuvos ritinio sporto federacijos 2004 m. patvirtintas taisykles. Žaidimas atlieka svarbią socialinę funkciją – įvairaus amžiaus žaidėjai kartu treniruojasi ir bendrauja, savo įgūdžius ir praktiką perduoda jaunimui.

Kubbas – puikus lauko iškylų žaidimas, jo dėka lavinami strateginiai sugebėjimai ir tam tikri įgūdžiai, jį galima žaisti poromis arba iki 6 asm. komandomis. Medinių figūrų rinkinyje yra  1 karalius, 10 pėstininkų, 6 metimo lazdas ir 4 kampiniai kuoliukai.

Golfas  padeda žmogui pajusti gyvenimą čia ir dabar. Sustoti, susikaupti, pabėgti nuo kas vienybės. Tai ypač juntama, jei nusprendžiate pažaisti vienas. Išsivalo galva, sustoja mintys, nurimsta protas. O žaidžiant su kompanija, patiriama daugiau džiaugsmo. Anykščių menų inkubatoriuje rasite tikro golfo žaidimo trasą, kurioje žaidžiama su profesionalia įranga ant natūralios vejos. Dešimties duobučių trasa suprojektuota beveik hektaro dydžio Anykščių menų inkubatoriaus teritorijoje. Atvykus gausite instrukcijas/taisykles bei reikalingą įrangą ir trasos planą. Tereikės tik patogios aprangos, azartiško nusiteikimo ir galėsite pasimėgauti šiuo nuostabiu sportu.

Kriketas – sporto šaka, kurioje žaidėjas plaktuku turi nuridenti kamuoliukus pro lankelius.  Pievelėje sustatomi 9 iš vielos ar medžio pagaminti lankeliai. Pradžioje ir gale pastatomi papildomi lankeliai, kurie žymi trasos pradžią ir pabaigą. Už lankelių pastatoma lazdelė, į kurią būtina pataikyti pravarius pro paskutinius dvigubus vartelius. Žaidėjai pasirenka savo kamuoliuko spalvą ir turi savo kamuoliuką pervaryti pro visus vartelius pagal laikrodžio rodyklę. Kamuoliai mušami specialiais plaktukais. Galima išmušti priešininko kamuoliuką toliau nuo vartų. Laimi tas, kuris pravaro kamuoliuką pro visus vartelius ir pataiko į lazdelę, įsmeigtą paskutinių, dvigubų vartelių gale.

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Projektą įgyvendina 6 partneriai – Latgalės planavimo regionas (Latvija), Preili savivaldybė (Latvija), Balvi savivaldybė (Latvija), Dobelės suaugusiųjų mokymo ir verslo paramos centras (Latvija), Anykščių menų inkubatorius-menų studija ir Panevėžio rajono savivaldybės administracija. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti tvarų tradicinės amatininkystės įgūdžių naudojimą, išsaugant ir pristatant jį kaip bendrą Latvijos bei Lietuvos pasienio teritorijos kultūros, istorijos paveldo bruožą ir bendrą turizmo produktą, galintį pritraukti turistų susidomėjimą.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. liepos 1 d. – 2022 m. birželio 30 d.
Bendras Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo finansavimas projektui: 694 404,70 EUR.

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto vadovė Lina Rimkienė (anmeninpro@gmail.com, +370 608 03743)

Informacija apie programą: www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT