Pirmasis projekto “Med-Craft, LLI-532” ekspertų grupės susitikimas

2020 m. spalio 23 d. įvyko pirmasis projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties (Med-Craft, Nr. LLI-532)“  ekspertų susirinkimas. Dėl COVID-19 apribojimų, jis vyko nuotoliniu būdu.

Susirinkime dalyvavo 4 išoriniai ekspertai bei projekto komanda. Buvo aptartos būsimos projekto veiklos, artimiausi darbai ir atsakomybės. Ekspertai projekto metu kurs specialią metodiką, kuri bus pritaikyta atskirtį patiriančioms bendruomenėms. Vėliau, remiantis šia metodika bus apmokyta 40 vietinių amatininkų – mentorių, kurie po to mokys 180 tikslinės grupės atstovų tam tikruose meistrystės sektoriuose – tekstilės, mezgimo, keramikos, medienos apdirbimo, popieriaus ir pakavimo)

 

Projekto “Amatas kaip vaistas nuo atskirties” tikslas – pasiūlyti nedirbančiam jaunimui, jauniems tėvams, vyresnio ir priešpensinio amžiaus piliečiams žinias ir savarankiško darbo galimybes amatų srityje, motyvuoti dalyvauti švietimo ir socialiniuose bei ekonominiuose procesuose, siekiant išnaudoti turimą potencialą ir pakeisti gyvenimą, taip pat tapti pavyzdžiu kitiems savo bendruomenės nariams. Veiklos skirtos nedirbantiems asmenims, gyvenantiems nutolusiose kaimiškose bendruomenėse Utenos ir Panevėžio apskrityse Lietuvoje bei Duobelės apskrityje Latvijoje.

Projekto partneriai:

  • VšĮ “Anykščių menų inkubatorius – menų studija” (Lietuva)
  • VšĮ “Panevėžio verslo konsultacinis centras” (Lietuva);
  • Dobelės suaugusiųjų švietimo ir verslo paramos centras (Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, Latvija).

 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

 

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto vadovė Lina Rimkienė (anmeninpro@gmail.com, +370 608 03743)

Informacija apie programą: www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT