Projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ (Med-Craft, LLI-532) iniciatyvinio komiteto susirinkimas

 

2021 m. spalio 26 d. Anykščių menų inkubatoriuje įvyko pirmasis projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ (Med-Craft, Nr. LLI-532)  iniciatyvinio komiteto susitikimas.

Susitikimo metu vedantysis partneris (Anykščių menų inkubatorius) supažindino partnerių atstovus ir komiteto narius su projekto eiga, pasiektais rezultatais, iššūkiais. Partneriai aptarė įgyvendintas projekto veiklas (metodikos parengimą, projekto leidinį, mentorių mokymus, bei mokymus, organizuotus atskirtiems bendruomenės nariams) pasiektus rezultatus, bei būsimus etapus.

Susitikime dalyvavo partneriai iš:

  • VšĮ „Anykščių menų inkubatorius-menų studija“ (Lietuva)
  • VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“ (Lietuva);
  • Dobelės suaugusiųjų švietimo ir verslo paramos centras (Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, Latvija). Partnerio atstovai dėl COVID-19 apribojimų dalyvavo nuotoliniu būdu, per ZOOM platformą.

Projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ tikslas – pasiūlyti nedirbančiam jaunimui, jauniems tėvams, vyresnio ir priešpensinio amžiaus piliečiams žinias ir savarankiško darbo galimybes amatų srityje, motyvuoti dalyvauti švietimo ir socialiniuose bei ekonominiuose procesuose, siekiant išnaudoti turimą potencialą ir pakeisti gyvenimą, taip pat tapti pavyzdžiu kitiems savo bendruomenės nariams. Veiklos skirtos nedirbantiems asmenims, gyvenantiems nutolusiose kaimiškose bendruomenėse Utenos ir Panevėžio apskrityse Lietuvoje bei Duobelės apskrityje Latvijoje.

Projekto metu sukurta mokymo sistema pritaikyta atskirtį patiriančioms bendruomenėms ir apmokyta 40 vietinių amatininkų – mentorių, kurie  mokys 180 tikslinės grupės atstovų tam tikruose meistrystės sektoriuose – tekstilės, mezgimo, keramikos, medienos apdirbimo, popieriaus ir pakavimo

 

 

 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto vadovė Lina Rimkienė (projektai@menuinkubatorius.lt, +370 608 03743)

Informacija apie programą: www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT