Algis Fediajevas ir Bloga Katė Anykščiuose

Šamaniškos akustinės psichodelikos epitetu savo kuriamą muziką apibūdinantis atlikėjas
Algis Fediajevas prieš kelis metus susikūrė tradiciją žiemą atvykti groti į Anykščius. Ši žiema – ne išimtis! Ir šįsyk Algis atvyks ne vienas. Vasario 5 dieną 18 val. Anykščių menų inkubatoriuje taip pat pasirodys kylanti ir ambicinga kūrėja ir atlikėja Bloga Katė. Plačiau apie kiekvieną:
Algis Fediajevas. Išskirtinis veidas lietuviškoje muzikoje Į transinę, psichodelinę, „išnešančią“; nuotaiką vedančios, duris atvėrinėjančios jo dainos yra dialogai tarp vietomis ramaus ir tarsi globojančio, vietomis agresyvaus ir atšiauraus vokalo bei virtuozišku originaliu skambesiu pasižyminčios gitaros, kuri kartais harmoninga ir lydinti į idiliškus tolius, kartais pikta, agresyvi ir atverianti tamsesnes, skaudesnes pasaulio puses. Dainų tekstai taip pat yra tarsi giliai ir išsamiai atpasakota vidinė psichodelinė kelionė, neaplenkianti nei šviesesnių, nei niūresnių vietovių. Per savo nuo 2013 m. besitęsiančią solinę muzikinę kelionę Algis išleido 3 studijinius albumus (paskutinysis – 2019 m. vinilinės plokštelės ir kompaktinio disko pavidalu pasirodęs „Pėdsakų lede nepalikus“, turėjo daugybę koncertų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (nuo Gruzijos iki Anglijos), jo muziką recenzavo toks žurnalas kaip The Wire, na ir, reikia tikėtis, daugybė puikių dalykų dar laukia ateity.
Atlikėjo Spotify puslapis: https://sptfy.com/7bOB
Atlikėjo facebook puslapis: https://www.facebook.com/algisfediajevasmusic
Paskutinysis albumas „Pėdsakų lede nepalikus“; Bandcampe:
https://resonatingwoodrecordings.bandcamp.com/…/p-dsak…
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=8e5K3WH4IiM
Bloga Katė. Kamerinės popmuzikos atlikėja (tikrasis vardas – Gabrielė Dzekunskaitė).
2019 m. pradėjusi solinę karjerą, Bloga Katė jau spėjo išleisti du albumus. Atlikėja didžiuojasi neįsileidusi į savo kūrybą svetimų rankų ir viską – nuo kūrybos iki leidybos – įvykdžiusi principu „pasidaryk pats“. Šiems metams įsibėgėjus planuoja leisti naują albumą.
Blogos Katės dainos jautrios ir stiprios. Nors ji kalba apie asmeninį santykį su pasauliu, klausytojas yra kviečiamas pamiršti atlikėjos figūrą ir dainas išgirsti ar pamatyti savo individualioje šviesoje. Meilė, džiaugsmas, praradimas, vietos šioje Žemėje paieškos – visa tai yra universalios patirtys, kurias reflektuoja ji.
Kalbėti apie kūrybą galima, tačiau geriau jos tiesiog pasiklausyti:
Spotify : https://sptfy.com/79g7
Youtube: https://youtu.be/3Yi73ro4Pxo
Bandcamp: https://blogakate.bandcamp.com
Facebook: https://www.facebook.com/labaiblogakate
Instagram: @blogakate
Koncertas menų inkubatoriuje – vasario 5 d. 18:00

Bilieto kaina – 5 eur. Bilietus galėsite įsigyti prieš koncertą.