Ievos Jukštaitės fotografijų paroda “Beribis pasaulis”

“Esu pagal išsilavinimą finansininkė, bet šiuo metu dirbu kokybės vadove. Menas visada buvo arti manęs, nes mokyklos laikais lankiau dailės mokyklą. Bet vėliau dailė liko tik malonus būdas praleisti laiką su savimi. Fotografija susidomėjau labai senai, turbūt paauglystėje. Anuomet fotografuodavau kelionėse su juostiniu fotoaparatu. Vėliau save bandžiau rasti gamtos fotografijoje, bet tai irgi nebuvo mano stiprioji pusė. Todėl ilgą laiką fotografija buvo tik pomėgis kelionėse draugų susitikimų įamžinimas ir pan. Turėjau didelę baimę fotografuoti žmones, bet vieną vasarą nusprendžiau, kad tai turiu įveikti ir tiesiog per vasaros sezoną padariau  12 asmeninių fotosesijų.

Ir tai man leido suprasti, kad man labai patinka fotografuoti žmones ir kad aš tą sugebu. Labai dažnai manęs klausia, kodėl pasirinkau “nude” temą ir kaip tai įvyko mano gyvenime.

Kartais atrodo, kad viskas susidėlioja savaime. Tuomet buvau praradusi darbą ir reikėjo kažkuo užsiimti. Sugalvojau lankyti fotografijos kursus. Po pirmųjų sekė kiti, kurie jau buvo gilesni ir turėjo tikslą – baigiamąjį darbą – fotografijų ciklą. Galėjau rinktis iš trijų temų: gatvės fotografija, žanrinis portretas ir “nude“. Viskas taip susiklostė, kad nutariau išbandyti nude, nes kaip ir savaime atsirado modelis, kuris sutiko įgyvendinti mano idėja – mano draugė, kuri tuo metu išgyveno skyrybas su vyru. Ir mes sukūrėme ciklą “Requiem buvusiam Aš”. Tai ciklas apie žmogaus transformaciją. Šiame cikle apjungiau ne tik fotografiją, bet ir įterpiau savo mintis apie kiekvieną nuotrauką.

Kadangi esu gamtos vaikas, man labai patinka fotografuoti gamtoje. Tiesiog ir žmogus gamtoje jaučiasi kitaip, jis tarsi save apnuogina, nusimeta visas kaukes. Studijinę fotografiją dar tik pratinuosi.

Mano fotografijose dažnai galima išvysti nuogus vyrus. Tokią temą pasirinkau, nes tiek moters, tiek vyro kūnas yra nuostabus gamtos kūrinys ir vyro kūną galima pateikti estetiškai, gražiai.  Tiesiog bendraujant supranti, kad tiek moterys, tiek vyrai  išgyvena tas pačias problemas dėl savo kūno, ir vieniems ir kitiems reikia dėmesio. O fotografija leidžia save pamatyti iš šalies.

Taip, gal dar nuogas vyro kūnas šokiruoja, bet jis irgi yra nuostabus ir jis vertas dėmesio fotografijoje.

Tokia mano fotografijos kelionė”

Ieva Jukštaitė

Paroda: 2023.03.01-2023.03.01

 

 

Organizacijos veiklą finansuoja: