Kūrybinių industrijų festivalis „WOOD FEST“

 

Rugsėjo 9-10 d. Kūrybinių industrijų festivalis „WOOD FEST“ pakvies naujomis akimis pažvelgti į  medžio meną.

 

Tradicinis kūrybinių industrijų festivalis šiemet skirtas medžio menui. 2  dienų festivalio WOOD FEST programoje medžio kūrėjai ir meistrai kurs skulptūras bei instaliacijas Anykščių menų inkubatoriaus, buvusios dvarvietės, teritorijoje, o lankytojus kviesime aktyviai stebėti bei įsitraukti į  šiuos kūrybinius procesus, bendrauti su autoriais.

Vienas iš festivalio dalyvių – medžio meistras iš Balio salos – Oka Sutama. Oka improvizuos,  jo darbo objektas paaiškės spontaniškai. „Pastaruoju metu mane domina lietuvių pagonių dievai, įvairios legendos, tad galimai improvizacijos bus susijusios su šiomis temomis. Tačiau jas norėčiau paįvairinti detalėmis iš savo kultūros, paversti tai savu kūriniu. Juk 13 tūkstančių kilometrų keliavau ne tam, kad kopijuočiau – noriu parodyti, kad mano atvykimas yra prasmingas“, – teigia meistras. Pasakodamas apie savo lūkesčius festivaliui, Oka akcentuoja, kad jo tikslai – pasidalinti dalele savęs ir atiduoti visas jėgas. „Gyvenime vadovaujuosi tokiu požiūriu – daryk geriausią, ką gali, o visa kita ateis savaime. Kai dirbu, viskas pirmiausia sukasi aplink mane, nes aš – vienintelis, už ką galiu būti pilnai atsakingas. Todėl stengsiuosi iš visų jėgų festivalyje sukurti pozityvią atmosferą, o visa kita ateis savaime. Panašiai žvelgiu ir į laimę – žmonės dažnai sako, kad iš pradžių noriu kažką turėti ar kažką padaryti, o tada jau būsiu laimingas. Aš mąstau priešingai – pirma esu laimingas ir tik tada darau. Jei nebūsiu laimingas, mano skulptūros bus nieko vertos“, – sako Oka.

Taip pat festivalio svečiai galės stebėti ir kitų medžio kūrėjų – VDA Kauno fakulteto kūrybinės grupės, Roberto Gritėno, Valdo Pelegrimo kūrybos procesus bei rezultatus. Penktadienio vakarą laukia VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros studentų darbų parodos atidarymas, po to  bus rodomas  filmas “Sengirė” (rež. Mindaugas Survila). Šeštadienio vakarą vyks teatro “Kitas kampas” improvizacijų programa. Festivalį vainikuos specialiai festivaliui sukurtos Okos Sutamos skulptūros aukcionas.

Šių metų festivalis yra jau aštuntas kartas, kai rugsėjo pradžioje organizuojamas renginys leidžia lankytojams pažinti vis skirtingą kūrybinių industrijų sritį ir medžiagą. Tokiu būdu ankstesniais metais jau buvo prisiliesta prie popieriaus, stiklo, vilnos metalo ir dar daugiau.

 

Visą festivalio „WOOD FEST“ programą galima rasti adresu www.woodfest.lt

 

 

 

_________________________

Organizatorius:

 

Organizacijos veiklą finansuoja:

Festivalio draugai:
VDA Kauno fakulteto dizaino katedra