Paroda „Tekstilės magija“

Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos parodų erdvėje šiuo metu eksponuojama  VDA, KF, Tekstilės katedros studentų ir absolventų paroda „Tekstilės magija“.

VDA Kauno Fakulteto Tekstilės katedra yra puikus Lietuvos kūrybinių industrijų pavyzdys. Kauno tekstilės pramonės byrėjimo metu, XX a. paskutinio dešimtmečio pradžioje, Kauno Tekstilės katedra vienijo inovacijas ir eksperimentą vertinančius kūrėjus, kurie nesunkiai savo kūrybiniams ieškojimams pritaikė įgytas pramonines technologijas. Tai davė postūmį Kauno tekstilės bienalės atsiradimui, kuri savo ruožtu išugdė būrį talentingų menininkų ir vadybininkų, kurie tekstilės meną integravo į platesnį šiuolaikinės kultūros lauką. Šiuo laikmečiu tekstilė tampa universalia ir daugiasluoksnia, jungia tradicines ir inovatyvias technologijas,  jungiasi su šiuolaikinių  medijų pasauliu ir apima daugelį reikšmingų žmogaus gyvensenos aplinkos sferų.

Tekstilės katedros studentų ir absolventų paroda „Tekstilės magija“, tai siūlymas žiūrovui įvertinti klasikinių metmenų ir šiuolaikinių ataudų santykį, kur svarbiausia – kūrinio idėja, o forma tik tarnauja jos įgyvendinimui (audinių dizaine, optiniame mene, minkštojoje skulptūroje, šiuolaikinėse medijose ir pan.) sykiu pristatomas technologiškasis bei medžiagiškumo aspektai, ir meno kūrinio, kaip universalios kalbos, fenomenas. Seniai palikusi dviejų dimensijų, taikomąjį rūbą, tekstilė tampa tarpdisciplinine. Šiandien ji yra gyvas, mutuojantis organizmas, aptinkamas medicinoje, kosminėje įrangoje, aprangos ir interjero dizaine, ir be abejo parodų salėse. Meno reiškiniai tekstilėje arba šiuolaikinio meno projektai, naudojantys iškalbingą tekstilės konotacijų kalbą, yra itin aktualūs ir įdomūs meno erdvėje.

Ši paroda akcentuoja, jog jauniesiems menininkams, aktualus tekstilės medžiagos ir medijos naudojimas dėl sąlyginio prieinamumo, nebrangumo, paslankumo, spalvingumo formuojant tūrines kompozicijas ar performuojant vaizdą. Menininkai kūriniuose stengiasi suderinti autorines ir tradicines  technikas, atskleisdami savo kūrybos pasaulį per tekstilės plastiką ir raišką.

Parodos kuratorė, VDA KF Tekstilės katedros vedėja, doc. Monika Žaltauskaitė-Grašienė.

Parodos atidarymas vyko rugsėjo 6d. 18 val. Tekstilės festivalio metu. Parodą apžiūrėti galite iki spalio 28 dienos.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba