Susitikimas su rašytojomis Jurga Tumasonyte ir Daina Opolskaite

Spalio 4 d. 17 val. Anykščių menų inkubatoriuje vyks susitikimas su rašytojomis Jurga Tumasonyte bei Daina Opolskaite.

Jurga Tumasonytė – savito estetinio skonio prozininkė, Lietuvos periodikoje publikavusi daugybę pokalbių su įvairių sričių menininkais. Debiutinė trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“ (2011) autorei pelnė Kazimiero Barėno literatūros premiją. Dirba knygybe „eureka!“ ir jame nutikusius nutikimus suguldė knygelėn „Knygyno istorijos“.

Antroji Jurgos Tumasonytės novelių knyga „Undinės“, kurioje vėl netikėti ir neherojiški personažai tikėtose situacijose arba atvirkščiai. Kiekvienas tekstas it skaitytojo apžiūrai iškirpta gyvenimo scena, kurioje kasdienės buities realizmas žingsniuoja koja kojon su magiškuoju realizmu, taip sukurdami realybę antrininkę. Klausiama apie knygos pavadinimą rašytoja sako, kad undinės metafora „geriausiai atspindi knygos nuotaiką – tą baimę bei sumišimą, susidūrus su kitoniškumu, gyvenimo trapumą ir švelnų meilės ilgesį.“

Daina Opolskaitė – prozininkė, eseistė. Debiutavo novelių knyga „Drožlės“ (2000). Trijų romanų paaugliams autorė. Gavusi ne vieną prestižinį apdovanojimą už savo noveles. „Dienų piramidės“ jos antroji novelistikos knyga.

Daina Opolskaitė nupučia dulkes nuo kadaise prestižiniu lietuvių literatūros žanru buvusios novelės. Autorės tekstuose siužeto mažoka, bet galima girdėti kaip šiugžda kalba ar garma veikėjų mintys. Mažos kasdienybės situacijos čia gauna prisimatuoti didžiųjų istorijų lemtingus vaidmenis. Šios antrosios Dainos Opolskaitė novelių knygos reikėjo laukti 18 metų, per tą laiką autorė parašė net tris romanus paaugliams, ir grįžo prie savo mėgstamo novelės žanro, apie kurį sako, kad tai yra „kondensatas, suduodantis smūgį”, arba kitaip – didžiulė teksto jėga, glūdinti nedidelėje apimtyje. Autorė renkasi kalbėti apie likimo skriaudžiamus ir apleistus žmones, jai rūpi žmogiškųjų patirčių esmė, todėl ji įsitikinusi, kad jos skaitytojas „tikrai ne lengvabūdis ir atsipalaidavimo ieškantis skaitytojas. Ir labai tikiuosi, kad tie, kurie perskaitys šią mano knygą, pagalvos – matai, koks būna gyvenimas…“

Šis susitikimas yra Anykščiuose spalio  3-6 dienomis vykstančio Lietuvos literatūros vertėjų seminaro dalis. Renginį moderuos literatūrologė dr. Jūratė Čerškutė.