Tradicinis festivalis PAPER fest

Unikalus festivalis „PAPER fest“ Anykščiuose kviečia atrasti popieriaus meną

Rugsėjo 3-4 d. kūrybinių industrijų festivalis „PAPER fest“ pakvies naujomis akimis pažvelgti į  popierių. Festivalio svečiai galės pasinerti į popieriaus gamybos paslaptis ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metų patys kurs papuošalus ir kitus objektus iš popieriaus. Taip pat lauks grafikos dizainerio Virgilijaus Trakimavičiaus paroda, „Baltic Balkan“ koncertas ir kitos veiklos su Anykščių menų inkubatoriaus rezidentais ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto dizaino katedros studentais.

„Vienaip ar kitaip visi esame susidūrę su baltu popieriaus lapu, tačiau kaip medžiaga popierius slepia daug neištyrinėtų galimybių. Man pirmiausia ji siejasi su laikinumu, trapumu, tuo pat metu tai gamtai draugiška, todėl šiandien labai aktuali medžiaga. Tai pagrindinės priežastys, dėl kurių su „PAPER fest“ dalyviais leisiuosi į dviejų dienų kūrybinę kelionę“, – sako viena žymi dailininkė, drabužių dizainerė ir viena iš Anykščių menų inkubatoriaus rezidentų Jolanta Rimkutė.

Festivalyje ši menininkė pristatys net dvi kūrybines iniciatyvas –  erdvę nuotraukoms „Istorijos portretas“ su keramike Lina Timukaite ir papuošalo iš popieriaus gamybos dirbtuves „Puoškimės“ su keramike Ramune Pranckevičiūte.

„Galvodami apie „PAPER fest“ programą, atsižvelgėme į vyraujančias nuotaikas – visi esame pavargę, pasiilgę šventės. Tokia švente, kuri galbūt net padės pasipuošti ir kitoms šventėms, gali tapti šis festivalis“, – sako J. Rimkutė.

 Skleistis kūrybiškumui padės būsimieji dizaineriai

Pasiūlyti daug atidesnį, nekasdienį žvilgsnį į popierių, „PAPER fest“ organizatorių komandą paskatino ne tik plačios šios medžiagos pritaikymo galimybės, bet ir prieinamumas.

„Kasmet, jau septynerius metus rugsėjo pradžioje organizuojame šį festivalį, kuris leidžia visuomenei prisiliesti ir geriau pažinti vis kitą kūrybinių industrijų šaką. Geriau atskleisti kiekvieną iš jų mums padės būsimieji profesionalūs menininkai –  VDA Kauno fakulteto dizaino programos studentai, kuruojami programos vadovo doc. Egidijaus Valentinavičiaus. Tokiu būdu jau gilinomės į stiklą, metalą, vilną ir kitas medžiagas“, – sako viena iš „PAPER fest“ organizatorių, Anykščių menų inkubatoriaus projektų vadovė Lina Rimkienė.

Pasak L. Rimkienės, popierių kaip šių metų pagrindinę temą paskatino pasirinkti ir tai, kad popierius – visiems prieinama medžiaga, ji leidžia gana paprastai įgyvendinti labai įvairias idėjas: „Būtent idėjų įvairovę dirbant su popieriumi ir stengėmės atspindėti festivalio programoje.“

Dviejų dienų kūrybinis eksperimentas, kuriame laukiami visi

Penktadienį, rugsėjo 3 d., „PAPER fest“ svečių lauks popieriaus pažinimo dirbtuvės su VDA studentais, kurių metu kiekvienas dalyvis galės prisidėti prie bendros instaliacijos kūrimo su Sofija Orlovaite ir susikurti savo unikalų objektą iš popieriaus su Emilija Čibiraite.

Svečiai bus pakviesti ir į ekskursiją po parodą „Angelai“ su parodos autoriumi, VDA Kauno fakulteto dizaino katedros vedėju, prof. Virgilijumi Trakimavičiumi ir Beno Šarkos performansą „Po po po e ra ra ra“ . Pirmąją festivalio dieną uždarys nuotaikinga vakarinė programa – „Baltic Balkan“ koncertas ir stogastulpių aukcionas su menininku Mykolu Tursa.

Antroji festivalio diena, rugsėjo 4 d., bus kupina įdomių kūrybinių dirbtuvių. Popieriaus gamybos paslaptis pristatys kūrėja Vaida Prusakova, pakvies ir personažo kūrimo dirbtuvės su Ieva Jančauskaite ir atvirlaiškio dirbtuvės su Živile Kairyte.

Netikėta erdvė gamtos apsuptyje, leisianti saugiai kurti ir pailsėti

„PAPER fest“ festivalis vyks Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje, įsikūrusioje senosios Anykščių dvarvietės teritorijoje, šalia Anykštos upelio. Architektūriškai – tai viena unikaliausių ir įdomiausių erdvių ne tik Aukštaitijos regione, bet ir Lietuvoje.

Kaip pasakoja „PAPER fest“ organizatoriai, dauguma dirbtuvių ir kitų veiklų vyks Anykščių menų inkubatoriaus kieme arba erdviose salėse. „Dalyvių saugumas –  svarbiausias mūsų prioritetas, todėl visas festivalis ir jo renginiai vyks griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų“, – pabrėžia Anykščių menų inkubatoriaus projektų vadovė Lina Rimkienė.

Šiemet festivalyje tikimasi sulauksi poros šimtų dalyvių. Kaip pasakoja L. Rimkienė, per visą savo gyvavimo laiką, festivalis jau spėjo suburti ištikimų gerbėjų būrį, kurie atvyksta ne tik iš Anykščių, bet ir kitų miestų.

Kūrybinių industrijų festivalį „PAPER fest“ organizuoja VšĮ Anykščių menų inkubatorius – menų studija, remia Anykščių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 „PAPER fest“ programa ir registracija adresu www.paperfest.lt. Dalyvaudami vakaro renginyje – “Baltic Balkan” koncerte, TURĖKITE GALIMYBIŲ PASUS.

 

Daugiau informacijos puslapyje https://www.paperfest.lt/

_________________________

Organizacijos veiklą finansuoja:

Organizatorius:

 

Festivalio draugai:
VDA Kauno fakulteto dizaino katedra