Tekstilės festivalis

Tekstilės festivalis  ◾◽ Išleisk kandis iš spintos! ◾◽

Kūrybinių industrijų festivalis padėsiantis tekstilę pažinti kitaip!

Jau penkerius metus iš eilės Anykščių menų inkubatorius – menų studija, tradiciškai pirmosiomis rudens savaitėmis, organizuoja kūrybinių industrijų festivalius leidžiančius anykštėnams bei miesto svečiams susipažinti su skirtingomis kūrybinių industrijų šakomis. 2019 metų festivalis, vykęs rugsėjo 6-7 dienomis, buvo skirtas tekstilės menui, o su juo susipažinti padėjo vienos geriausių Lietuvos tekstilininkių. Festivalio metu dalyvių mažieji anykštėnai dalyvavo šilko kūrybinės dirbtuvėms vaikams su AMI rezidente Lina Vaišnyte,

Festivalis prasidėjo rugsėjo 6d. kūrybinėmis dirbtuvėmis vaikams „Tapyba ant šilko“, kurias vedė AMI rezidentė, dailininkė Lina Vaišnytė. Jaunieji dirbtuvių dalyviai išmėgino savo meninius įgūdžius naudojantis specialiomis priemonėmis leidžiančiomis piešti ant audinio. Nors šios dirbtuvės skirtos vaikams, tačiau jose susigundė dalyvauti ir vaikus atlydėjusios mamos.
Gausus būrys anykštėnių susirinko į kūrybinės dirbtuvės su viena garsiausių šiuolaikinės tekstilės menininkių Lietuvoje doc. Lina Jonike. „Tekstilės magija – du viename“ dirbtuvėse menininkė siūlė išbandyti tekstilės marginimo ir dekoravimo technikas: dalyviai sukurė ir dekoravo asmeninį tekstilinį aksesuarą, kurį gali pritaikyti aprangoje.  Sekančia diena,  nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė doc. Lina Jonike festivalio dalyviams pristatė savo kūrybą bei dalinosi tekstilės paslaptimis leisiančiomis kiekvienai pagyvinti savo buitį.

Šiais metais, kaip ir kasmet, Anykščių menų inkubatoriaus parodų erdvėje  eksponuoja Vilniaus dailės akademijos studentų darbų paroda „Tekstilės magija“. Pasak parodos kuratorės doc. Monika Žalkauskaitė Grašienė  šiuo laikmečiu tekstilė tampa universalia ir daugiasluoksnia, jungia tradicines ir inovatyvias technologijas,  jungiasi su šiuolaikinių  medijų pasauliu ir apima daugelį reikšmingų žmogaus gyvensenos aplinkos sferų.

Šį kartą kūrybinių industrijų festivalyje buvo galima  mėgautis vintažinio džiazo, svingo bei new Orleans džiazo ansamblio The Schwings Band garsais.
The Schwings Band muzika kontrastinga kaip ir lietuviški metų laikai – ji gali skambėti vasariškai karštai, rudeniškai melancholiškai, žiemiškai liūdnai ir pavasariškai džiaugsmingai.Ant scenos muzikantams talkino  lindyhop šokėjai Ana & Tadas.

Festivalį organizuoja: Anykščių menų inkubatorius – menų studija

Festivalį remia: Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba

Festivalio draugai: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Anykščių regioninis parkas, LOFTAS.