Projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ (Med-Craft, LLI-532) partnerių susitikimas

 

2021 m. gegužės 6 d. įvyko 3-iasis projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ (Med-Craft, Nr. LLI-532 ) nuotolinis partnerių susitikimas.

Susitikime dalyvavo partneriai iš:

  • VšĮ „Anykščių menų inkubatorius-menų studija“ (Lietuva)
  • VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“ (Lietuva);
  • Dobelės suaugusiųjų švietimo ir verslo paramos centras (Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, Latvija).

Susitikimo metu partneriai apžvelgė antrąjį projekto periodą, aptarė įgyvendintas veiklas ir būsimus iššūkius. Pirmaisiais projekto metais komanda ir projekto ekspertai buvo susitelkę ties specialios metodikos kūrimu ir metodologinio leidinio rengimu. Metodika skirta darbui su bendruomenėmis, kurios patiria atskirtį.  Jau netrukus trimis kalbomis (anglų, lietuvių, latvių) parengtas leidinys bus nemokamai pasiekiamas visiems žmonėms, kurie dirba ir bendrauja su šiomis grupėmis, veda joms kūrybinius užsiėmimus. Leidinys padės įgyti specialių psichologinių, motyvacinių žinių, praplės akiratį. Siekiant praktinės naudos, leidinyje pateikta daug pavyzdžių ir patarimų.

Projekto antrųjų metų etape bus rengiami mokymai mentoriams ir bendruomenėms patiriančioms atskirtį. Pirmiausia planuojama apmokyta 40 vietinių amatininkų – mentorių, kurie vėliau mokys 180 tikslinės grupės atstovų tam tikruose meistrystės sektoriuose – tekstilės, mezgimo, keramikos, medienos apdirbimo, popieriaus ir pakavimo. Pirmasis mentorių 3-jų dienų mokymų ciklas numatomas birželio 8-10 dienomis.  Dėl COVID -19 pandeminės situacijos mokymai bus organizuojami nuotoliniu būdu.

Projekto „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ tikslas – pasiūlyti nedirbančiam jaunimui, jauniems tėvams, vyresnio ir priešpensinio amžiaus piliečiams žinias ir savarankiško darbo galimybes amatų srityje, motyvuoti dalyvauti švietimo ir socialiniuose bei ekonominiuose procesuose, siekiant išnaudoti turimą potencialą ir pakeisti gyvenimą, taip pat tapti pavyzdžiu kitiems savo bendruomenės nariams. Veiklos skirtos nedirbantiems asmenims, gyvenantiems nutolusiose kaimiškose bendruomenėse Utenos ir Panevėžio apskrityse Lietuvoje bei Duobelės apskrityje Latvijoje.

 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto vadovė Lina Rimkienė (projektai@menuinkubatorius.lt, +370 608 03743)

Informacija apie programą: www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT