Kūrybinių industrijų festivalis „CONCRETE ART FEST“ 

 

Rugsėjo 6-9 d. vyks jau 9-asis kūrybinių industrijų festivalis „CONCRETE ART FEST“

Kodėl BETONAS?

“Ar žinojote, kad betono sunaudojama daugiau, nei bet kurios kita žmogaus sukurtos medžiagos? Betono pagaminama kasmet daugiau nei 1 kubinis metras kiekvienam žemės gyventojui. Betonas tapo ne tik statybine, bet ir dekoratyvine medžiaga. Naujos rišamosios medžiagos nudažo betoną įvairiausiomis spalvomis ar net padaro jį skaidriu, leisdamos kurti įvairiausius objektus. Žingsniuodami miesto parko takais, stebėdami įvairius architektūrinius objektus mes “bendraujame” su betonu per atstumą, vertiname jo konstrukcines savybes, bet ar dažnai susimastome, kad betonas gali būti draugiškas? Liesti, sėdėti, žaisti. Prieš daugelį šimtmečių padėjęs pagrindus miestų civilizacijai, šiandien betonas – puiki priemonė dizaineriams, įgyvendinti savo idėjas” – pasakoja vienas iš festivalio dalyvių, VDA Kauno fakulteto dizaino programos vadovas doc. Egidijus Valentinavičius, kurio vadovaujama studentų komanda festivalyje sukurs eksperimentinę betono laboratoriją bei atidarys specialiai festivaliui skirtą parodą.

Betono improvizacijos

Festivalyje taip pat su betono medžiaga improvizuos trys kviestiniai skulptoriai (Jonas Gelčys, Danas Aleksa ir Jurga Užkurnytė). Kiekvienas turės savo užduotį ir idėją, tačiau pats kūrybinis procesas vyks bendradarbiaujant tarpusavyje, ir tai suteiks pridėtinės vertės įgyvendinant sumanymus.

Dar vienas iš festivalio svečių – Tatu Tuominen, menininkas iš Suomijos, pastaraisiais metais atlikęs keletą viešųjų meno kūrinių užsakymų Helsinkio ir Lahti miestuose.  Jo darbai paremti knygose ir įvairiose fotografijų, piešinių ir spaudinių kolekcijose esančiais šaltinių vaizdais. Meniniame procese pasisavinti vaizdai virsta nauja materialine forma ir šiuolaikiniu kontekstu, todėl įgyja naują prasmę. Minėtuose projektuose specialia technika piešiniai buvo perkelti ant betono ir atgaivino miestų erdves. Apie šiuos projektus ir kūrybinius eksperimentus Tatu papasakos festivalio auditorijai nuotolinėje paskaitoje.

Į betono festivalį pasikvietėme grupę „shishi“, charizmatiškąją merginų trijulę, kuri pradės penktadienio vakarą. Iškart po koncerto startuos jaunųjų didžėjų konkursas „Betono maišyklė“.

Šių metų festivalis yra jau devintas kartas, kai rugsėjo pradžioje organizuojamas renginys leidžia lankytojams pažinti vis skirtingą kūrybinių industrijų sritį ir medžiagą. Tokiu būdu ankstesniais metais jau buvo prisiliesta prie keramikos, stiklo, vilnos, metalo ir dar daugiau.

Kviečiame tapti aktyviais festivalio dalyviais ir atviru žvilgsniu stebėti kūrybinius procesus, bendrauti su kūrėjais, pamatyti kuo virsta statybinė medžiaga betonas, patekęs į kūrėjų rankas“ – kviečia festivalio organizatoriai.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Visa festivalio „CONCRETE ART FEST“ programa:

 

Rugsėjo 6 d. (Trečiadienis)

9.00-17.00  – VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros komandos kūrybinis eksperimentavimas. Vadovas doc. Egidijus Valentinavičius

9.00-17.00 – Betono instaliacijų kūrimo procesas. Skulptorius Danas Aleksa

17.00 – Ekskursija po parodą “Atradimai” su VDA Kauno fakulteto dizaino katedros kūrybine komanda

Rugsėjo 7 d. (Ketvirtadienis)

9.00-17.00  – VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros komandos kūrybinis eksperimentavimas. Vadovas doc. Egidijus Valentinavičius

9.00-17.00 – Betono instaliacijų kūrimo procesas. Skulptorė Jurgita Užkurnytė

16.00 – Nuo studijos iki statybvietės – vaizdų kūrimas ant betono (Lektorius – Tatu Tuominen, Suomija, nuotolinė paskaita)

18.00 – Diskusijų vakaras (AMI rezidentai susitikime su skulptoriais ir VDA kūrybine grupe)

Rugsėjo 8 d. (Penktadienis)

9.00-17.00  – VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros komandos kūrybinis eksperimentavimas. Vadovas doc. Egidijus Valentinavičius

9.00-17.00 – Betono instaliacijų kūrimo procesas. Skulptorius Jonas Gelčys

19.00 – Grupės “shishi” koncertas (bilieto kaina – 5,5 eur. Bilietai: https://tickets.paysera.com/en/event/shishi-koncertas-concrete-art-fest )

20.30 – DJ’ų konkursas “Betono maišyklė”.

Rugsėjo 9 d. (Šeštadienis)

10.00-19.00 – Festivalio instaliacijos ir paroda “Atradimai” (VDA Kauno fakulteto Dizaino katedra)

10.00 – Betono objektai | Kūrybinės dirbtuvės / laboratorija (Vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija: info@menuinkubatorius.lt)

 

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas, organizatorius pasilieka teisę viešinti renginio nuotraukas socialinėje medijoje.

_________________________

Organizatorius:

 

Organizacijos veiklą finansuoja:

Festivalio draugai: