Open up & Jazz

Liepos 21 (penktadienį) 20 val. inkubatoriaus didžiojoje salėje – džiazo vakaras Open up & Jazz

Šių metų koncerte džiazo garsus Jums dovanos profesionalus muzikinis duetas:

Kęstutis Vaiginis – saksofonai, kompozicijos, Lietuva
Joonas Haavisto – Fender Rhodes, kompozicijos, Suomija

Saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis yra vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. 2013 metais  saksofonininkui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau atlikėjas yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010). 2008 metais subūrė jaunos kartos „BigBand`ą“ „Independent Artists Ensemble“, o taip pat Niujorke įrašė naują kompaktinę plokštelę „Unexpected Choices“ su garsiais Niujorko muzikantais – Davidu Berkmanu, Hernanu Romero, Austinu Becker, Tatumu GreenBlatt, Andy Hunter, Linda Oh, Devinu Gray ir Joey Saylor. Tarp jo scenos partnerių – Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Hernan Romero, David Berkman, Randal Corsen, Bilal Karaman, Burak Bedikyan ir kt. Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir  kviestinis artistas Kęstutis Vaiginis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo, Tokijo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos žemynuose.

Joonas Haavisto 2006-aisiais tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtoju, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ (2007)  ir „Jazz Hoeilaart“  (2010) konkursuose. Joonas džiazo studijas baigė JAV, ten muzikavo su vietos džiazo meistrais. Šiandien pianistas yra kelių džiazo grupių lyderis, vertinamas džiazo kompozitorius. Jis grojo solo su geriausiais Suomijos kameriniais orkestrais ir bigbendais, su įvairiomis džiazo grupėmis išmaišė Europą, gastroliavo JAV, Kanadoje ir Japonijoje.  Pianistas su savo trio yra išleidęs tris albumus, kurie sulaukė puikaus įvertinimo Suomijoje ir užsienyje.

Du profesionalūs, brandūs, pasaulinio pripažinimo sulaukę muzikos atlikėjai, kartu subūrė tarptautinį duetą, kuris gyvuoja jau daugiau nei dešimtmetį. Jų debiutinis koncertas įvyko 2008 metais Lietuvoje.

Renginio “Open up & Jazz” metu atlikėjai pristatys originalias kompozicijas, kurios dovanos išskirtinį džiazo muzikos koncertą.

Iki greito!

 

Renginio vieta: Anykščių menų inkubatorius, J.Biliūno 53., Anykščiai (Didžioji AMI salė)

Koncertas nemokamas.

 

Organizacijos veiklą finansuoja: